Ванна кімната – це місце, яке суттєво може повпливати на наш настрій, адже ми йдемо туди щойно прокинувшись та готуємось там до сну після довгого дня. Саме тому якісне освітлення для ванної кімнати може задати тон всьому дню та створити атмосферу, що розслабляє ввечері чи на вихідних. Крім цього, у ванній кімнаті ми наносимо макіяж або ж голимо обличчя, доглядаємо за шкірою, волоссям тощо. А для цих процесів також не абияк важливе вдало підібране освітлення. 

люстра у ванній кімнаті

Сьогодні магазини  освітлення пропонують своїм клієнтам широкий вибір якісного освітлення для дому, офісу, закладу чи вулиці. В тому числі там можна підібрати люстру, світильник, бра або підсвічування для ванної кімнати.

Тонкощі вибору світильників для ванної кімнати

Варто пам’ятати, що не кожен світильник підійде для ванної кімнати. Оскільки, приймаючи ванну, душ чи просто вмиваючись у кімнаті значно підвищується вологість, важливо в першу чергу підібрати світильник, який буде захищений від вологи та крапель води. Це продовжить життя вашого світильника на багато років. Наприклад на сайтах магазинів освітлення покупці мають змогу швидко знайти потрібний світильник для ванної, скориставшись фільтрами в пошуку. 

Також варто потрібно враховувати рівні освітлення та типи ламп. Найбільш поширеними лампами для ванної кімнати є:

  • Світлодіодні – це енергозбергіаючі лампи, які споживають небагато електрики та мають збільшений ресурс. 
  • Люмінесцентні – це лампи, які вважаються найкращим варіантом освітлення. Ці лампи ідеально підходять не лише для ванної, а й для будь-якого іншого випадку, при цьому споживаючи мало енергії, не нагріваючись та маючи яскраве й рівномірне світло.

бра у ванній кімнаті

При виборі світильника зверніть увагу на те, якої форми та площі ваша кімната. Це потрібно для того, щоб визначитись із кількістю світла, розташуванням та способом монтажу. Наприклад для маленької ванної вистачить одного предмету освітлення невеликої потужності, коли для великої потрібно декілька варіантів освітлення більшої потужності. Також більша потужність світильника знадобиться у випадку, коли стіни ванної кімнати мають темні кольори. 

Популярні види освітлення 

Отож, відштовхуючись від попередніх критеріїв, перейдемо до вибору типу світильника. У ванну кімнату гарним рішенням буде придбати:

  • Стельові світильники – це, зазвичай, плоскі світильники невеликого розміру. Вони займають мінімум місця та підходять для будь-якого інтер’єру. А надійний плафон вбереже лампу від вологи та бризків. 
  • Точкові світильники – це моделі, що кріпляться на стелі та створюють цікаве освітлення. Точкові світильники, як і стельові, досить компактні, але при цьому елемент освітлення не один, а одразу декілька. 
  • Настінні світильники – ідеальний варіант для розміщення поруч із дзеркалом. Це робить будь-який процес, пов’язаний з дзеркалом, простішим. Найчастіше настінні світильники (бра) кріпляться по обидва боки від дзеркала. 
  • Споти – це досить стильний та елегантний варіант освітлення. Головною перевагою спотів є мобільність, адже потік світла можна направити власноруч у будь-яку потрібну зону. 

Отже, вибираючи світильник, головне враховувати усі особливості вашої ванної кімнати. А ознайомившись з основними типами ламп та видами світильників, обрати ідеальне освітлення не становитиме ніяких труднощів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *